eTwinning to platforma współpracy szkół a konkretnie jej kady pedagogicznej krajów europejskich, które komunikują się za pomoca platformy, współpracują, dzielą się pomysłami i doświadczeniem. Wreszcie - tworzą wspólne projekty. Pierwszaki w roku szkolnym 2020/2021 w ramach realizacji autorskiego programu nauczania, której współautorka jest Ewa Kempska-nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły przystąpiły do realizacji swojego pierwszego projektu we współpracy z 18  szkołami znajdującymi się na terenie całej Polski. Ideą projektu "Symbole narodowe" jest wspólne tworzenie nowego państwa o nazwie AKSLOP (czytaj od końca a dowiesz się skąd nazwa). Wspólnie stworzymy państwo od podstaw, zastanowimy się co jest potrzebne do jego stworzenia, jakie potrzebne są jego elementy składowe. Powstanie m.in. legenda o powstaniu państwa, hymn, godło, flaga, mapa usytuowana na mapie świata. Poznamy mieszkańców, język, tradycje i ich zwyczaje, taniec narodowy...

Pierwszakom naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021 udało się zrealizować projekty eTwinning " Czego uczą nas skarpetki", "Symbole narodowe" kliknij tu  CERTYFIKAT

Kolejne projekty i certyfikaty już za nami w roku 2021/2022.

I realizujemy następne.