Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Małopolskie Talenty, którego celem jest wydobycie potencjału, rozwój uzdolnień i wspieranie sukcesów życiowych dzieci i młodzieży z małopolskich szkół. Uczniowie uczestnicząc w inspirujących zajęciach oraz wydarzeniach mogą rozwinąć swoje kompetencje z zakresu: język obcy (język angielski), kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość. We współczesnym świecie rozwój tych kompetencji kluczowych jest ważny już od najmłodszych lat.

Na uczniów czekają m.in:

• Profesjonalna diagnoza uzdolnień
      • Zajęcia pozalekcyjne/pozaszkolne realizowane w Centrach Wspierania Uczniów Zdolnych
      • Letnia Szkoła Młodych Talentów
      • Forum Młodych Talentów
      • Konkursy edukacyjne

Celem projektu Małopolskie Talenty jest stworzenie warunków dla rozwoju uzdolnień z: kompetencji kluczowych przedmiotowych języka angielskiego, nauk matematyczno-przyrodniczych, przedsiębiorczości, technologii informacyjno-komunikacyjnych i kompetencji kluczowych społecznych i umiejętności uniwersalnych na 3 etapach edukacyjnych: klas 4-6 szkoły podstawowej,  klas 7-8 szkoły podstawowej/ klas gimnazjalnych, szkoły ponadgimnazjalnej/ponadpodstawowej kończącej się maturą wśród uczniów/uczennic zdolnych z województwa małopolskiego poprzez realizację działań opartych na modelu wsparcia uczniów zdolnych projektu innowacyjnego DiAMEnT w latach 2016-2021.

Planowane efekty to m.in.:

• Objęcie wsparciem w postaci diagnozy uzdolnień z kompetencji kluczowych uczniów województwa małopolskiego
      • Podniesienie kompetencji kluczowych wśród uczniów w postaci zajęć pozaszkolnych w Centrach wsparcia Uczniów Zdolnych oraz Letniej Szkoły Młodych Talentów
      • Podniesie kompetencji nauczycieli w zakresie pracy z uczniem zdolnym

Projekt realizowany jest do VI 2022 roku na obszarze Małopolski.

Więcej informacji: tutaj

Strona internetowa MT: malopolskietalenty.pl

W roku szkolnym 2021/2022 do  Małopolskich Talentów zakwalifikowali się:

I ETAP

Wojciech Wójcik kl. VI - J. angielski