Projekt "Zaproś mnie na swoją lekcję" powstał podczas edukacji zdalnej w kwietniu 2020 r. W mediach społecznościowych powstała grupa zrzeszająca  nauczycieli róznych przedmiotów nauczania, edukatorów... Każdy z nich mógł zaoferować lub zaprosić kogoś na swoją lekcję on-line. Do projektu tego przystąpiła także nasza szkoła.

Pani Iwona Ben Shil nasza polonistka, zapraszała wielokrotnie na swoje lekcje Gości.

Pani Ewa Kempska nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oferowała przeprowadzenie lekcji on-line i była zapraszana do różnych szkół w Polsce.

Napisany przez nią scenariusz zajęć został wyróżniony jako jedyny z edukacji wczesnoszkolnej i jako 1 z 20 w ogólnopolskim konkursie  Edukacja Jutra na najlepszy scenariusz zajęć online organizowany przez Centralny Dom Technologii i Polski Fundusz Rozwoju.

Projekt powstał z inicjatywy dwóch polonistek: Magdaleny Krajewskiej z Zespołu Szkół Oświatowych z Tuczyna oraz Irminy Żarskiej z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Redzie. To właśnie dzięki ich współpracy to, co do tej pory wydawałoby się niemożliwe jest na wyciągnięcie ręki, bo któż nie chciałby zabrać swoich uczniów na wycieczkę do Afryki czy Londynu? Projekt ten sprawił, że uczniowie poznają osoby, które dzielą się z nimi swoimi pasjami, pokazują ciekawe miejsca, prezentują swoje sposoby na zdobywanie wiedzy. Tym samym wnoszą w edukację świeżość, której często brakuje.