Małopolska to jeden z najpiękniejszych, ale też najbardziej niepowtarzalnych regionów w Polsce . To właśnie tu znajdziemy bezcenne zabytki, odkryjemy lokalny folklor, zachwycimy się przepięknymi krajobrazami, a także skosztujemy niepowtarzalnych, tradycyjnych potraw. Teraz, dzięki nowemu projektowi „Odkrywam Małopolskę”, uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w wycieczkach, podczas których poznają wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

W październiku w ramach projektu klasy 5-8 wybrały się na wycieczkę, podczas której poznały wspaniałe dziedzictwo kulturowe Podhala i Spisza. Zwiedzanie rozpoczęli oni od Dębna Podhalańskiego, gdzie zobaczyli drewniany kościółek, który jako jedyny na Podhalu wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem wycieczki był czorsztyński zamek oraz znajdująca się w jego pobliżu zapora na Zbiorniku Czorsztyńskim.

\

Innym razem uczniowie klasy V udali się do Szczawnicy skąd wyruszyli w pieszą wycieczkę przez Wąwóz Homole, by wspiąć się na najwyższy szczyt czyli - Wysoką (1050 m.n.p.m.). Całą wyprawę, prowadziła i uatrakcyjniała ciekawymi i ważnymi informacjami Pani przewodnik. Szlak na szczyt był dość wymagający, gdyż było dużo przewyższeń a do tego ślisko i błotnisto - ale daliśmy radę, cały czas dodawało nam  sił i energii słońce i przepiękne widoki.