Inkubator Inicjatyw to  wsparcie projektów obywatelskich mieszkańców powiatu tatrzańskiego od etapu pomysłu na działanie po realizację samej inicjatywy.

Obejmuje także cykl 8 warsztatów i szkoleń, dostosowanych do oczekiwań uczestników, które mają pomóc  przygotować inicjatywę, konsultacje, wsparcie i indywidualną opiekę tutora, z którym  można dopracować swój własny projekt na każdym z etapów (od pomysłu, przez planowanie, pozyskanie środków, promocję, realizację aż po ewaluację), możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej i wreszcie mikrodotację na start.

Realizowane moga być inicjatywy kulturalne, sportowe, ekologiczne, obywatelskie, edukacyjne, … ważne, żeby pomysł odpowiadał na konkretną potrzebę danego środowiska.

Ze wszystkich kandydatów, którzy złozyli formularz zgłoszeniowy i zakończyli sukcesem rozmowę rekrutacyjną,wybranych zostało 12, by zrealizować swoje pomysły przy wsparciu Inkubatora. Nasz autorski projekt przygotowania spektaklu dla Najnajów, czyli dla dzieci od 6 miesiąca do 3 lat się dzieje. Zaryzykuję stwierdzenie,że jest to pierwszy w Polsce taki spektakl przygotowany dla dzieci przez dzieci oraz pierwszy w ogóle w tak licznym składzie. Zwykle występuje na scenie grupa zawodowych 4-5 aktorów. Nas będzie na scenie 21! Teatr Najnajowi można powiedzieć, że dopiero raczkuje. Wspiera nas w tym dr Aleksandra Pejcz oraz Batrłomiej Kurowski-fantastyczni aktorzy, pedagodzy Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

Pomocą w wykonaniu scenografii służą także rodzice, przyjaciele kółka. Intensywne próby rozpoczęły się w  połowie sierpnia 2020 r. Za nami ponad 30 godzin wspólnych spotkań, ale cięzkiej pracy. Jesteśmy prawie gotowi. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną premiera została przesunięta na blizej jeszcze nie okreslony termin. Jedno jest pewne-napewno się odbędzie!

Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem.

Ewa Kempska-opiekun projektu, reżyser spektaklu