• Edukacja Inspiracja

• Ogólnopolski grant edukacyjny Fundacji EFC oraz Fundacji Szkoła z klasą przyznany został uczennicom kl. VIII na realizację projektu społecznego "Zazieleni się!" Realizowany on jest dla mieszkańców Gliczarowa Górnego i ma na celu przygotowanie tablicy informacyjnej o Gliczarowie Górnym, która zamieszczona będzie na placu obok szkoły. Dodatkowo  w sąsiedztwie szkoły powstanie łąka kwietna. A wszystko we współpracy z lokalną społecznością-mieszkańcami. Projekt realizują uczennice: Agnieszka Bubla, Kinga Bubla, Weronika Gał, Kinga Gał, Zofia Filas, Julia Kułach, Maria Guzowska. Opiekunem projektu jest nauczycielka Ewa Kempska. Termin realizacji styczeń -czerwiec 2022 r.

I przyszedł czas by zakończyc projekt. Rozrósł się on dzięki funduszom Gminy Biały Dunajec jakie uzyskaliśmy. Dzięki temu powiększyliśmy łąkę kwietną, wykonaliśmy skalniak przed wejściem głownym do szkoły od strony północnej, posadziliśmy  4 drzewa owocowe by zacienić boisko szkolne i plac szkolny od strony południowej. Zakupiliśmy ławki zewnętrzne na plac szkolny. Udało się to także dzięki pomocy p. dyrektora Andrzeja Skupnia, p. Andrzeja Skupnia-Stosela, który wykonał prace koparka oraz dzieki p. Marcinowi Tylce-Suleja, który podarował nam ziemię. Serdeczne podziękowania należą się Paulinie Skupień i Maciejowi Galicy, wlascicielom firmy ogrodniczej, którzy wspierali nas wiedzą na temat siania łąki jak i sadzenia roślin, pomogli w zakupie roślin oraz ich sadzeniu.