• Jeżdżę z głową 2021

• Uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy Biały Dunajec po raz kolejny biorą udział w projekcie pod nazwą  „Jeżdżę z głową”. Realizacja projektu dofinansowana jest przez Urząd Gminy Biały Dunajec.

W projekcie bierze udział 12 uczniów z naszej szkoły.

W ramach projektu dzieci mają zapewnioną pomoc finansową na wynajem stoku narciarskiego i tras biegowych, wypożyczenie sprzętu, przejazd busem na trasy biegowe i z powrotem. Dzieci objęte są fachową opieką instruktora oraz opiekuna. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

• I Ty możesz zostać Mikołajem prawdziwego Wojownika

• "Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie." (Phil Bosmans)

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie serdecznie podziękować WSZYSTKIM, dzięki którym możliwy był nasz udział w akcji "I Ty możesz zostać Mikołajem prawdziwego Wojownika". To dzięki WASZEJ hojności udało nam się przygotować prezent dla 9-letniej Julki, niesamowitej dziewczynki, dzielnie walczącej od roku z bardzo trudnym przeciwnikiem - rakiem mózgu. Zebrane, dzięki WAM środki pozwoliły nam nie tylko na kupno prezentu, ale również na finansowe wsparcie rehabilitacji dziewczynki.

DZIĘKUJEMY!!!

• Odkrywam Małopolskę 2021

• Kolejny raz, dzięki projektowi „Odkrywam Małopolskę”, uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w wycieczkach, podczas których poznają wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze naszego regionu.

Najpierw klasy 5-8 wybrały się na wycieczkę, podczas której poznały wspaniałe dziedzictwo kulturowe Podhala i Spisza. Zwiedzanie rozpoczęli oni od Dębna Podhalańskiego, gdzie zobaczyli drewniany kościółek, który jako jedyny na Podhalu wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem wycieczki był czorsztyński zamek oraz znajdująca się w jego pobliżu zapora na Zbiorniku Czorsztyńskim. Innym razem uczniowie klasy V udali się do Szczawnicy skąd wyruszyli w pieszą wycieczkę przez Wąwóz Homole, by wspiąć się na najwyższy szczyt czyli - Wysoką (1050 m.n.p.m.). Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

• Mikołajki

• Kiedy wszyscy spokojnie oczekiwali na Mikołaja w szkole, dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy trzeciej postanowiły wyruszyć do Nowego Targu, aby tam zaczekać na tego najbardziej wyczekiwanego Gościa.

Czy udało im się Go spotkać? Zobaczcie sami!