•  

      NAUKA ZDALNA

       

       

       

      Teams_regulamin.pdf

       


       











       

      Szkoła Podstawowa im. A. Skupnia–Florka w Gliczarowie Górnym

       

      Zarządzenie 5/2020/2021

       

      W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i ewentualnym czasowym zawieszeniem zajęć/ nauczaniem zdalnym/hybrydowym zarządzam co następuje:

      1. Nauka na terenie szkoły oraz nauka zdalna/hybrydowa jest realizowana przez Szkołę Podstawową im. A. Skupnia–Florka w Gliczarowie Górnym z wykorzystaniem:

      1)platformy LIBRUS jako podstawowym narzędziem komunikowania się z rodzicami

      2)Platformy Microsoft 365 dla edukacji-aplikacja Teams podstawowym narzędziem komunikowania się z uczniami.

      1. Platforma Teams służy do komunikowania się z uczniami, wideospotkań, pracy                zespołowej.
      2. W przypadku konieczności przejścia na nauczanie zdalne/hybrydowe zajęcia odbywać się będą w formie video spotkań na platformie Teams wg ustalonego planu zajęć oraz wysyłanie zadań do pracy samodzielnej/ grupowej.
      1. Zajęcia zdalne/hybrydowe prowadzone są w obowiązkowych dniach  zajęć dydaktycznych maksymalnie w godzinach  8- 13.00. W tym samym czasie wszyscy nauczyciele pozostają do dyspozycji uczniów, jak i rodziców. Każdy nauczyciel ma prawo ustalić we własnym zakresie inne dodatkowe godziny komunikowania się z uczniami i rodzicami po uzyskaniu zgody dyrektora szkoły.
      2. Zaleca się systematyczne spotkania online z uczniami poprzez korzystanie z platformy Microsoft 365 w celu wykorzystywania nowoczesnych technologii w pracy z uczniami na zajęciach stacjonarnych.
      3. Wszelkie materiały do pracy są przesyłane uczniom za pomocą aplikacji Teams.
      4. Nauczyciel ma za zadanie poinformować uczniów o formach realizacji przesyłanych na bieżąco materiałów z uwzględnieniem zasad higieny pracy zdalnej/hybrydowej.
      5. Mając na uwadze możliwości psychofizyczne uczniów, higienę pracy, nauczyciel ma prawo wysłać uczniom do pracy samodzielnej maksymalnie 3-4 zadania  w dni, kiedy odbywają się zajęcia on-line z danego przedmiotu. W przypadku kiedy zajęcia on-line nie są ujęte w zmodyfikowanym planie nauczania, nauczyciel ma prawo i obowiązek systematycznego wysyłania materiałów do pracy samodzielnej i komunikowania się z uczniami.
      6. Wszystkie formy realizacji zdalnego/hybrydowego nauczania, wszystkich podejmowanych czynności nauczyciel na bieżąco dokumentuje w dzienniku elektronicznym:
        1. w zakładce Zdalne nauczanie wpisów dokonują nauczyciele nie mający zajęć w formie video spotkań;
        2. nauczyciele prowadzący video spotkania dokumentują swoją pracę w dzienniku elektronicznym wg zmodyfikowanego planu tygodniowych zajęć;
        3. w przypadku oddziału przedszkolnego w dzienniku zajęć przedszkola, Nauczyciele  do dzienników wpisują obecności uczniów na zajęciach zdalnych;
        4. zajęcia specjalistyczne dokumentowane są wg podobnych zasad w elektronicznych bądź papierowych  dziennikach zajęć.
      7. Nauczyciele utrzymują stały kontakt z uczniami oraz w miarę możliwości i potrzeb z rodzicami.
      8. W przypadku zaobserwowanych trudności, nietypowych zachowań uczniów nauczyciel ma obowiązek poinformowania o tym fakcie dyrektora szkoły oraz pedagoga szkolnego w celu udzielenia mu stosownej pomocy.
      9. W swojej pracy każdy nauczyciel powinien uwzględnić informacje oraz wszelkie głosy rodziców na temat wykorzystywanych form zdalnego/hybrydowego nauczania. Posłużyć one mają jako informacja w dalszym planowaniu działań szkoły w zakresie zdalnego nauczania.
      10. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest udzielana uczniom w sposób określony w pkt. 1-2
      11. Zajęcia zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane z wykorzystaniem:
        1. rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
        2. Innych platform, aplikacji dostępnych w przestrzeni internetowej w celu wykonania niezbędnych pomocy do zajęć, wykonania opracowań. 
      12. Ocenianie zdalne/hybrydowe ucznia polega na motywowaniu pozytywnym. Ocenie podlegają:

      1)wypowiedzi ustne ucznia na forum klasy podczas video lekcji; dopuszcza się możliwość odpowiedzi podczas spotkań indywidualnych on-line; 2) udział w dyskusjach; 3)zadania pisemne.

      1. Każdy nauczyciel ma obowiązek uczestniczenia w video spotkaniach, jak i video konferencjach zwanych radami pedagogicznymi on-line prowadzonych przez dyrektora szkoły, bądź osobę  do tego upoważnioną. O ich terminie każdy zostaje poinformowany w formie elektronicznej za pomocą dziennika Librus nie później niż 24 godz. przed planowanym spotkaniem. Celem spotkań jest m.in. ocena skuteczności podjętych działań, wyciąganie wniosków oraz w razie potrzeby ich modyfikacja. 
      2. Rady pedagogiczne w formie on-line na platformie Teams są protokołowane na dotychczasowych zasadach dotyczących protokołowania.
      3. Ze spotkań on-line sporządzane są przez prowadzącego spotkanie każdorazowo w formie papierowej notatki służbowe. 
      4. Nauczyciele mogą skorzystać ze szkolnego sprzętu potrzebnego do zdalnego nauczania-laptopy.
      5. W miarę możliwości szkoły istnieje możliwość użyczenia sprzętu w postaci laptopów także uczniom za pośrednictwem rodziców i wypełnieniu dokumentu użyczenia.
      6. Kwestie nieuregulowane z niniejszym zarządzeniu rozwiązuje dyrektor szkoły.
      7. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.