• LOGOPEDA

GODZINY PRACY

11:15 - 13:00

13:30 - 14:00

Logopedia czyli wychowanie słowem w skład hasła logopedia wchodzi greckie logos, co znaczy słowo oraz paideia - wychowanie, czyli można powiedzieć, że logopedia, to nauka o wychowaniu słowa. Współczesny terapeuta mowy - logopeda XXI wieku, to nie tylko osoba, która ćwiczy z dziećmi w  szkole i przedszkolu głoski, które są zniekształcone, choć oczywiście, to również robi  :)

Logopeda zajmuje się:

• profilaktyką wad wymowy, m.in. prowadząc grupowe i indywidualne zajęcia logopedyczne
      • przeprowadzając przesiewowe badania logopedyczne,
      • terapią wad wymowy dzieci,
      • terapią zaburzeń mowy,
      • terapią zaburzeń głosu,
      • terapią zaburzeń języka pisanego (dysleksja, dysgrafia, dysortografia),
      • terapią karmienia i połykania.

Logopeda to specjalista który pracuje z dziećmi w każdym wieku, ocenia, czy są jakieś nieprawidłowości w obrębie kompleksu ustno-twarzowego (sprawdza budowę warg, języka, wędzidełka, podniebienia, itd.), sprawdza także u dziecka odruchy z obszaru ustno-twarzowego. Pamiętajmy logopeda  nie jest tylko od poprawnej artykulacji trudnych głosek, ale jego zadaniem jest również praca nad rozumieniem i komunikacją po to, by dziecko wyrosło na samodzielnego, zaradnego człowieka, który będzie zrozumiały i będzie rozumiał oraz bez większych trudności komunikował się z innymi ludźmi.